تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
مدرسه بین المللی مهسا

مدرسه بین المللی ماهسا (دبیرستان)

5/5 - (2 امتیاز)

معرفی

دورۀ دبیرستان: دورۀ سوم که شامل مقاطع 7، 8 و 9 می شود.

کلاس هفتم

دانش آموزان کلاس هفتم اکنون وارد دورۀ سوم شده و تحصیل دبیرستان در مالزی را آغاز کرده اند. محیط آموشی نسبت به سال های قبل متفاوت است و روش یادگیری نیز فرق می کند. از این مقطع به بعد دیگر یک معلم ثابت ندارند و در عوض چندین معلم برای دروس مختلف دارند و بجای اینکه تمام روز را در یک کلاس سپری کنند، برای هر درس به کلاس مخصوص خود می روند. بنابراین باید برنامه ریزی بهتری داشته باشند زیرا علاوه بر این تغییرات، هر روز تکلیف برای منزل نیز خواهند داشت. در نتیجه در منزل نیز باید برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

ریاضی

معمولاً سال تحصیلی جدید با مرور مطالب فراگرفته شده در دبستان آغاز می شود. معلمان جدید می خواهند سطح هر درسی را تعیین کنند. این پروسه کوتاه است و پس از آن دانش آموزان مطالب جدید و پیشرفته تری در جبر، داده پردازی و اندازه گیری خواهند آموخت.

زبان انگلیسی

در دورۀ سوم، مطالب درسی زبان انگلیسی به این شکل خواهند بود: نوشتن سخنرانی، درک متمرکز بر چهره های مشهور مانند وینستون چرچیل، مادام کوری یا شکسپیر. دانش آموزان مهارت نوشتن خلاق خود را با مباحثی از قبیل، نوشتن کارتون و داستان  کوتاه تقویت می کنند.
جزئیات سایر موضوعات در کتاب راهنمای برنامه درسی ارائه خواهد شد.

کلاس هشتم

در این مقطع، دانش آموزان باید میان تکالیف مدرسه و منزل به تعادل رسیده باشند. از این جا به بعد نقش تکالیف منزل به عنوان مکمل و تثبیت کنندۀ مطالب فراگرفته شده در کلاس، پررنگ تر می شود. انجام به موقع تکالیف از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه در این صورت معلم می تواند به موقع ارزیابی و درصورت نیاز رسیدگی کند.
رفته رفته اعتمادبه نفس دانش آموزان رشد می کند و بسیاری از آنها آغاز به فکر کردن در مورد رشته و شغل آیندۀ خود می-کنند.

ریاضی

ریاضی کلاس هشتم عبارت است از: داده پردازی، نسبت، تقارن، توالی و عبارت nام. امتحانات آخر سال مهم تر هستند و نیاز به مدیریت زمانی بیشتری دارند.

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی کلاس هشتم کاملاً متفاوت از سال های قبل است و تأکید بیشتر آن روی ادبیات انگلیسی می باشد. با این حال، املا و استفادۀ درست از گرامر نیز هنوز اهمیت خود را دارد. جزئیات سایر موضوعات در کتاب راهنمای برنامه درسی ارائه خواهد شد.

کلاس نهم

دانش آموزان با ورود به سال نهم، روی دروس و موضوعات مختلفی کار خواهند کرد. تمام دروس و موضوعاتی که به انتخاب رشتۀ آنها در سال 10 و 11 مربوط می شوند، یعنی زمانی که در امتحانات GCSE کمبریج برد شرکت خواهند کرد. در پایان سال 9، باید انتخاب رشته کنند. مشاوران نیز در این امر به دانش آموزان کمک خواهند کرد. تمامی نتایج سال های 7 و 8 نیز به لحاظ درسی بررسی می شوند.

ریاضی

ریاضی کلاس نهم عبارت است از، توالی، نسبت، تقارن و همچنین جبر پیشرفته تر و آمادگی برای امتحانات. لازم است دانش آموزان روی سرعت عمل و کارآیی خود در انجام امتحانات کار کنند تا بتوانند به موقع و با کمترین اشتباه امتحان را انجام بدهند. تأکید بر آن است که درکِ صورت سوال بر حل آن مقدم باشد. به منظور آشنایی با فرمت و سطح امتحان، نمونه سوال-های سال های قبل با دانش آموزان کار می شود.

زبان انگلیسی

در سال نهم، نمایشنامه ­ها و مجموعه­ متن­های شکسپیر مورد مطالعه قرار می­گیرند. نگارش انواع متون نیز معرفی می­شود، به­ عنوان مثال، نقد یک نویسندۀ خاص. پروژۀ منزل نیز خواسته می­شود. مثل روند سایر دروس، برای درس زبان انگلیسی نیز نمونه­ سوال­های سال­های گذشته به­ منظور آشنایی دانش­ آموزان با فرمت و زمان­بندی آزمون کار خواهند شد.

جزئیات سایر موضوعات در کتاب راهنمای برنامه درسی ارائه خواهد شد

سنکلاسدوره مقطع تحصیلی
( 12 – 11) سالکلاس هفتمدوره سومدبیرستان
(13 – 12) سالکلاس هشتمدوره سومدبیرستان
(14 – 13) سالکلاس نهمدوره سومدبیرستان
شهریه

هزینۀ درخواست پذیرش (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت هنگام ارسال فرم کامل شدۀ درخواست پذیرش)

کلاس هفتم تا یازدهمدبیرستانMYR 1000
هزینۀ ثبت نام (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت در موقع دریافت پذیرش از مدرسۀ بین المللی ماهسا)
کلاس هفتم تا یازدهمدبیرستانMYR 3,500
 
سپرده (قابل استرداد – بدون سود)مبلغ شهریه
سپرده باید در زمان پرداخت شهریه ترم اول (یا شهریه سالانه) پرداخت شود.
مبلغ سپرده برابر با شهریه ترم برای همان سال ورود دانش آموز است. لطفاً به بخش «مبلغ شهریه» مراجعه نمایید.

مبلغ شهریه بایستی به­ طور کامل پرداخت شود، و می­توانید به­ صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی ۳ ترم است).

مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

شهریه
مبلغ شهریه بایستی به طور کامل پرداخت شود، و می توانید به صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی ۳ ترم است).
مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

 

مبلغ درج شده در جدول زیر بر اساس رینگت مالزی می باشد.

 سنشهریه هر ترمهزینه ابزار فناوریهزینه آزمایشگاهگردش ها و مسائل متفرقه
کلاس هفتم( 12 – 11)10,5001,2001,2001,500
کلاس هشتم(13 – 12)11,0001,2001,2001,500
کلاس نهم(14– 13)11,5001,2001,2001,500
کلاس دهم(15 – 14)12,0001,2001,2001,500
کلاس یازدهم(16 – 15)12,5001,2001,2001,500
ساعت مدرسه
دبیرستان08:00 تا 15:00
فعالیت های فوق برنامه از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 15:15 الی 16:15

منبع: وب سایت مدرسه بین المللی ماهسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *