تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت 2021

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان، جهت ورودی‌های سال تحصیلی 2022-2021 در مالزی، بخشنامه‌ای صادر کرد که طی آن به لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارتخانه نیز اشاره شد.

مشاوره شریف؛ با بیش از 15 سال تجربه‌ی تخصصی در زمینه‌ی اقامت و تحصیل در مالزی، با داشتن بانک اطلاعاتی قوی و به‌روز، مجری و راهنمای شما جهت اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های مالزی است.

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت ورودی‌های سال تحصیلی 20222021 در مالزی

از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، زمان شروع به تحصیل در دوره اصلی، ملاک مورد تأیید بودن دانشگاه مطابق با فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید اعلامی وزارت بهداشت است. (معیار شروع به تحصیل؛ تاریخ ویزای معتبر، تاریخ خروج از کشور و تاریخ حضور و شرکت در کلاس‌های دوره اصلی، مطابق با برنامه سال‌ تحصیلی دانشگاه مربوطه است.)

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 2022-2021

National University of  Malaysia

University of Science, Malaysia

University Kebangsaan Malaysia (UKM)

University Malaysia (UM)

University Putra Malaysia (UPM)

University Sains Malaysia (USM)

University Teknologi MARA

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با انتشار این فهرست تأکید کرده است:

«کالج‌های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در فهرست و شعب آن در سایر کشورها، مورد تأیید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نخواهد بود.»

ممنوعیت انتقال دانشجویان به داخل کشور

داوطلبان باید توجه کنند که با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورای‌ عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ (۱۱ دیماه ۱۳۹۷) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید خارج از کشور آغاز کرده‌اند، ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی است.

مدارک زبان قابل ارائه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

طی بخشنامه جدید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کلیه داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های مورد تأیید که متقاضی تحصیل با هزینه‌ی شخصی هستند، می توانند درخواست خود را جهت بهره‌مندی از خدمات و تسهیلات این وزارتخانه، ارائه دهند.

داوطلبان تحصیل با هزینه‌ی شخصی در دانشگاه‌های فوق، می‌بایست در زمان ارائه‌ی درخواست خود جهت بهره‌مندی از خدمات وزارتخانه، علاوه بر مستندات اعلام شده در آئین‌نامه‌های مربوطه، مدارک زبان زیر را ارائه دهند.

مدارک زبان مورد نیاز، توسط دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت صادر شده و نشان دهنده‌ی تسلط لازم شما به زبان خارجی کشور محل تحصیل است.

مدارک زبان مورد نیاز به شرح زیر می‌باشد:

برای کشورهای انگلیسی زبان: مدرک حداقل نمره ۶ برای آزمون IELTS General و یا نمره معادل آن در آزمون (۶۰ درصد – ۷۸ درصد) TOEFL.

برای کشورهای روسی زبان: مدرک قبولی حداقل سطح A۲ (TBU: basic level) زبان روسی براساس آزمون TORFL.

برای کشور چین: مدرک حداقل نمره ۱۲۰ در سطح ۲ آزمون HSK.

برای کشورهای ترک زبان: مدرک سطح B۲ آزمون تومر(TÖMER) با کسب مجموع نمره ۶۶ تا ۷۰.

برای سایر کشورها: مدرک زبان بر اساس شرط تعیین شده از سوی دانشگاه مورد تأیید پذیرش دهنده.

نکاتی که باید بدانید!

1- متقاضیان باید توجه داشته باشند؛ در صورتی‌که دانشگاه خارجی مورد نظر، قبولی و کسب حداقل نمره در آزمون زبان خاصی را معیار و شرط پذیرش قرار دهد، داوطلب ملزم است آن شرط را نیز (علاوه بر موارد فوق) احراز کند.

2- در خصوص دوره‌های تحصیلات تکمیلی و PhD، زبان غالب دانشگاه در دوره مربوطه ملاک است.

3- دوره‌های کالج، پادفک، Pre-Med ،Foundation و … که ممکن است برای ورود به برخی رشته‌ها و یا دانشگاه‌ها الزامی باشد، به عنوان دوره اصلی رشته دانشگاهی محسوب نشده و هیچگونه تسهیلات یا خدماتی برای شروع یا در طول این دوره‌ها از سوی وزارت بهداشت به متقاضیان ارائه نخواهد شد.

 

آخرین اخبار دانشگاه‌های مالزی در مشاوره شریف

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *